תביעות נזיקין סביבתיות - כל המידע

פעמים רבות, הממשלה, העירייה ובעלי ההון פוגעים סביבתית בסביבת המגורים, העבודה והמחייה של האזרח הקטן. בישראל, לא מעט דרישות של האזרח הקטן נופלות על אוזניים ערלות. ישנם מעט מאד פעילים חברתיים שאינם עורכי דין אשר הציבור האזרחי במדינת ישראל מקשיב להם והולך אחריהם למלחמה על סביבה נקייה וחפה מזיהומים. רוב האזרחים אינם מעניינים את עמיתיהם, שכן האחרונים אינם רואים בהם גורמים שראויים להנהיג ולהוביל מאבקים. יחד עם זאת, זה לא אומר שאותם אזרחים עלומים לא צודקים בכך שהם טוענים שנעשה נזק סביבתי ליד ביתם או יישובם. לכן, הדרך היחידה לטפל בכך היא לפנות לעורך דין שיבחן את הסוגיה, ויספק סיוע משפטי שיוכל להזיז את המפגע הסביבתי.

כיצד מתנהלים כאשר אתם מנסים לעורר את דעת הציבור על מפגע סביבתי וזוכים לכתף קרה?

יש ליצור קשר עם עורך דין תביעות נזיקין סביבתיות ולהציג לו את המפגע הסביבתי. יצוין כי תרחישים בהם אזרח מלין על מפגע סביבתי וחבריו מתעלמים נפוצים בעיקר במקומות עבודה. למשל, אם בסמוך למקום העבודה נעשה רעש אימים של בנייה, או נעשה שימוש בחומרים מסוכנים ומסרטנים, כלל לא בטוח שאותו אזרח מנוסה שהתנסה במפגעים הללו יצליח לעורר את דעת הקהל של אזרחים צעירים ממנו, ומנוסים פחות ממנו. קיים סיכוי לא קטן שהם לא יבינו או לא ירצו להבין על מה הוא מדבר. לכן, זה יהיה בזבוז של זמן בכלל לנסות לשכנעם בצדקת דרכך. פנה לגורם כמו עורך דין תביעות נזיקין סביבתיות, שהוא הגורם הכמעט יחיד שיכול למנוע את המשך המפגע באמצעות תביעת הפוגעים בדין האזרחי.

מה הייתה התוצאה של התערבות עורך דין תביעות נזיקין סביבתיות במניעת נזק סביבתי?

לעתים, בית המשפט קבע שהנזק חוקי, אך ברוב המקרים הוא קבע שמדובר בנזק שאינו חוקי ושצריך להסירו כמו שמסירים כל מטרד אזרחי אחר. הכל תלוי בטיב עורך הדין שלכם, בחדות-טיעוניו, וביכולתו להביא לשינוי באמצעות הסבריו המשפטיים. עורך דין כזה לרוב ילווה את כתבי התביעה שלו בחוות דעת משפטיות שנוסחו על ידי מומחה נזקים סביבתיים ממשרדו.

למידע נוסף על תביעות נזיקין סביבתיות - פנו אלינו  !