כיצד פועלת אנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית משמשת כתחליף לאנרגיה החשמלית כל עוד ישנה שמש המעניקה אנרגיה למערכת הסולארית שתתקינו. ישנן שתי בעיות עיקריות ממשוואה זו:
 
א. השמש אינה זורחת 24/7.
 
ב. המערכת שיש לקנות על מנת להתחיל לצרוך אנרגיה סולארית יקרה מאד, ומתומחרת גבוה יותר מרכב יד ראשונה.
 
אז מדוע בכל זאת משתלם לקנות מערת סולארית? האם נוכל להחזיר את ההשקעה במהרה? במאמר זה תוכלו למצוא תשובות לשאלות אלה ולעוד הרבה יותר:
 
אופן פעולת האנרגיה הסולארית הלכה למעשה
 
מערכת הפאנלים הסולארית מותקנת על גג ביתכם. כאשר השמש זורחת, היא מזרימה אנרגיה באמצעות הקרניים שלה ישירות לפאנלים אשר מעבירים אותה דרך תשתית החשמל. בכך, על אף שהתשתית כבויה ולא עובר בה זרם AC, עוברת בה אנרגיה סולארית המספקת כל שנדרש על מנת שהחשמל שלכם בגופי התאורה, במזגנים, במיקרוגל, בתנור ובקומקומי החימום – יפעל.
 
האם, בכך, חסכנו בחשבון חשמל?
 
כפי שצויין בתחילת המאמר – כן, כל עוד יש שמש בשמים. היעדר שמש בשמים יחזיר אתכם להיות תלויים בחברת החשמל. לאחרונה יצאה חברת חשמל בהסדר מונה נטו המאפשר לכם למכור לה חשמל ולקבל בתמורה חשמל AC בחורפים ובלילות.
 
מונה נטו - ושיטות להפיכתו לרווחי לטובתכם
 
ככלל, כאשר המחוקק ונציגי חברת חשמל אישרו את הסדר מונה נטו, הם ככל הנראה שאפו ליצור כאן בארטר: אתם, כצרכנים מספקים לחברת החשמל חשמל ומקבלים בתמורה חשמל ACללא תשלום. בפועל, צרכנים רביפ מוצאים את עצמם בהפסדים מהעסקה הזו ולא ברווחים כפי שזה נדמה לרבים. להלן הדרך הנכונה והאמיתית לא ליפול במסיחים ולהשיג רווח ודאי.
 
הפיכת הסדר מונה נטו להסדר רווחי הלכה למעשה
 
הצעד הראשון עוד בטרם רכשתם מערכת סולארית הוא לחשב את מאזן תשלומי החשמל השנתי שלכם בקוט"ש. ניתן או לסכום 6 חשבונות דו חודשיים או להסתכל במאזן החשבון האחרון ולראות מהו נתון זה. ברור, שהמטרה שלכם היא, כבייכול, לרכוש מערכגת סולארית שמפיקה כמה שיותר קוט"ש בשנה. "מה זה חשוב כמה צרכתי בשנה??!" אתם ודאי חושבים. ובכן, אם מערכת אנרגיה סולארית לא הייתה יקרה במחיר שלה, אולי הייתם צודקים, אך המצב כיום הוא שגם מערכת אנרגיה סולארית פשוטה של 40-50,000 קוטש עולה מאות אלפי שקלים. ההפרש בין אותו מחיר יקר לחשבון החשמל שלכם דה פקטו לא יותיר לכם כל סיכוי להחזיר את ההשקעה במהרה. מחקרים הוכיחו כי קניית מערכת סולארית אשר דומה בהספק שלה לצריכה השנתית שלכם, אך מעט גבוהה ממנה, למשל מערכת שמפיקה 80,000 קוט"ש, בעוד אתם צורכים 77,000 קוט"ש – גורמת לנו להחזיר את ההשקעה כעבור 8-10 שנים.