אנרגיה ירוקה יתרונות וחסרונות

פעמים רבות, מתלבט הצרכן אם להחליף את מקורות האנרגיה שלו במקורות ירוקים. ההתלבטות הכי נפוצה בבתי אב היא כאשר מדובר על אנרגיה סולרית במקום החשמלית, משום שחברת החשמל מציעה לכם מכירת אנרגיה סולרית בתמורה לחשבון חשמל מופחת. יחד עם זאת, קניית מוצרי אנרגיה סולרית היא קנייה יקרה מאד, והתפעול של המוצרים גם כן לא הכי פשוט, ודורש המון מאמץ פיזי, אלא אם כן יש שמש חזקה, ואז הצרכן נהנה מאנרגיה חשמלית בלי לשלם. דיונים נוספים של אזרחים על אנרגיה ירוקה היא בדבר קניית מכשירים חשמליים ירוקים, משום שהנטייה היא להאמין שמכשיר ירוק לרוב יארח בתוכו מנוע פשוט וחלש יתר, עובדה שלעתים נכונה אך לא תמיד. הדבר תקף גם כאשר מתכננים בניה ירוקה, ואז למתנגדים יש טיעון שעדיין לא נמצא תחליף חזק ואטום מספיק כמו הבטון.
 
אנרגיה סולארית – יתרונות וחסרונות
 
באנרגיה סולארית אתם למעשה מחליפים את ספק החשמל שלכם מחברת החשמל ב- 100% למקורות השמש. לא תמיד יש שמש, אבל כאשר היא ישנה – אתם נהנים. כאשר היא איננה, ניתן להגיע להסדר עם חברת החשמל למכירת אנרגיה סולארית. החיסרון באנרגיה סולארית הוא המחיר היקר של הקולטים וההתקנה הבלתי פשוטה שלהם. לעניינים אלו עדיין לא נמצא פתרון אמתי.
 
קניית מכשירים חשמליים ידידותיים לסביבה – יתרונות וחסרונות
 
במכשירים חשמליים, כולל רכבים, הדילמה היא לבחור מכשיר ידידותי לסביבה, אך בעל נתוני מנוע נמוכים, או מכשיר שמזיק יותר לסביבה אך עם מנוע משופר. ההבדל בין ג'יפים לבין רכבים קטנים בעניין הזה אכן זועק לשמים, שכן רוב הג'יפים מתבססים על פליטה מצינורות פליטה מזהמים ורוב הרכבים הפרטיים החדשים אינם כאלה, או לא בעוצמה של רכבים מסוג ג'יפים. יחד עם זאת, הטכנולוגיה של 3 שנים אחרונות הציע פתרונות בהן המנוע של המכשיר או הרכב גם ירוק וגם בעל ביצועים כבירים. חפשו בנרות את המכשירים הללו, ואל תרימו ידיים מלמצוא אותם.
 
בנייה ירוקה פחות אטומה מבניית בטון – האמנם?
 
גם התשובה לשאלה זו אינה 100% כן, אם כי יש נימה מסוימת של צדק בדבר זה שבטון פולט גזי חממה ופאנל מבודד לא. יחד עם זאת, פנלים מסוימים מגיעים לעוצמות איטום גבוהות למדי, עד כדי איטום אקוסטי ולא רק איטום אקלימי. חפשו את הפנלים הללו, הם מופיעים לא מעט פעמים אצל משווקים מובילים.