אנרגיה חשמלית

אנרגיה חשמלית, היא אנרגיה שאפשר להפיק אותה בכל מיני אמצעים כמו מים, שריפת פחם, גז או טורבינות של רוח והאנרגיה הנפוצה והטבעית הידועה היום היא באמצעות אנרגיה סולארית. ניתן להפיק אנרגיה חשמלית באמצעות תאים סולאריים שזו השיטה הנפוצה ביותר היום והחסכונית להפקת אנרגיית החשמל. שיטה זו היא יעילה ואינה מזהמת את הסביבה. עד ההמצאה של האנרגיה הסולארית או אנרגיה אחרת המפיקה חשמל באמצעות הטבע כמו הפקת אנרגיה ממים כמו למשל מפלים הזורמים ומפיקים אנרגיה, הניו משתמשים בחומרים מזהמים כמו פחם והיום עדיין משתמשים במקורות אנרגיה מזהמים כמו דלק, נפט ומזות.

היתרונות הרבים של אנרגיה חשמלית המופקת מהשמש
 
אנרגיה חשמליתהמופעלת באמצעות אנרגיה סולארית, יש לה הרבה יתרונות. החיסכון בחשבון החשמל הוא אדיר, היות והמערכת הסולארית פועלת באופן עצמאי ואינה מחוברת לחברת החשמל. הזיהום של האוויר פוחת ואין בזבוז של משאבי אנרגיה רעילים כמו נפט, מזות פחם או דלק. הום ניתן לראות שימושים שונים בכל מיני סוגים של אנרגיה חשמלית כמו למשל אנרגיה חשמלית שמפעילה מחשבונים, שלטים  בדרכים או שלטי אוטובוס.  מבחינה כלכלית, החיסכון הוא אדיר ומפעלים גדולים שהשתמשו עד כה בחשמל שהופק מתחנות הכוח של חברת החשמל, ובנו מערכות סולאריות עצמאיות, גרמו לחיסכון אדירה בהוצאות ואף להפקת רווחים מעודף החשמל שנוצר להם ומכירתו לחברת החשמל.

היתרונות בשימוש אנרגיה סולארית מול החסרונות - ברורים כשמש...
 
כולם כבר יודעים כי היתרונות של שימוש עם אנרגיה חשמלית המופקת מהשמש הם גדולים יותר מהחסרונות או אולי החיסרון היחיד שזה שימוש בשטחים גדולים יחסית למערכות אנרגיה סולאריות. שימו לב כיתד שימוש באנרגיות המופקות ממקורות הטבע הם יעילים לנו ולשמירה על איכות הסביבה. ייתכן כי העלות הראשונית של התקנת מערכות סולאריות תהיה גבוהה, אך ניתן להחזיר את  ההשקעה די מהר תוך חיסכון כספי גדול בעתיד והפקת רווחים מהאנרגיה הסולארית. בעתיד חוזים, כי לרוב המשפחות תהיה מערכת של אנרגיה סולארית ביתית והעלויות ירדו בשל הביקוש הרב ותחרות של חברות נוספות שיקומו על מנת להתקין את המערכות הסולאריות אם בבתים או אם במפעלים השונים ברחבי הארץ.